Рукав пожарный напорный ∅51мм ГР-50 и стволом РС-50.01

Рукав пожежний напірний ∅51мм з ГР-50 та стволом РС-50.01

Технічні характеристики

Рукав пожежний напірний із сполучною гайкою ГР 50 та стволом РС-50.01

Застосування: для ПК

Матеріал: латекс

Довжина: 20 м

Діаметр: 51 мм

Робочий тиск: 1.0 Мпа

Температура експлуатації: - 20˚С - + 40˚С

Рукав пожежний - особливості експлуатації 

Призначення пожежних рукавів полягає в екстреній подачі води та інших вогнегасних розчинів у разі виникнення вогнища загоряння. Цей вид пожежного обладнання використовується як у пожежних кранах, так і переносних мотопомпах.

Пожежними рукавами комплектуються шафи внутрішніх пожежних кранів на багатьох об'єктах: у житлових будинках, офісах, дитячих садках та школах, медустановах, банках тощо.

Рукав пожежний ще називають «пожежним шлангом», тому що візуально він нагадує гнучкий трубопровід. Можна виділити три основні різновиди таких пристроїв:

  • напірні;
  • напірно-всмоктувальні;
  • всмоктувальні.

Рукав пожежний призначається для комплектації пожежної техніки, кран-комплектів, насосів та мотопомп. Умовно можна виділити 2 типи таких виробів:

  • тип К («кран») – рукави, призначені для пожежних кранів (пожежних шаф, ПК, ПКК) з робочим тиском 10 АТМ;
  • тип Т («техніка») – рукави, призначені для пожежної техніки (пожежних машин та мотопомп) з робочим тиском 16 АТМ.

Особливо можна відзначити пожежні рукави, посилені з робочим тиском 20 АТМ, призначені для пожежної техніки. Існують також морозостійкі рукави та вироби для сільськогосподарських потреб типу КП (кран-полив) із робочим тиском 12 АТМ.

Напірні пожежні рукави спеціального виконання – це термостійкі, зносостійкі або маслостійкі вироби, які мають більш високий рівень стійкості.

Як додатковий пожежний рукав використовується напівтвердий рукав Ø 25 мм, що зберігається у пожежних шафах (ПКК). Як правило, такий рукав комплектується барабаном для намотування, перекривним пожежним стволом, відведенням зі сполучною гайкою.

Як зробити правильний вибір пожежного рукава?

Передусім слід звернути увагу на довжину скатки, яка згідно з ДСТУ повинна становити не менше 20 метрів. Вибір виробу залежатиме від його виду. Так, напірні рукави, що транспортують вогнегасні речовини під надлишковим тиском, характеризуються високим рівнем міцності, опірністю агресивним середовищам, еластичністю, зносостійкістю.

Всмоктувальні пожежні рукави «забирають» необхідний обсяг води з водостоку за допомогою насоса та транспортують її до місця пожежі. Такі вироби мають дуже жорстку конструкцію.

Напірно-всмоктувальні пожежні рукави забирають необхідну кількість води із системи водопостачання за допомогою насоса для подальшого застосування за призначенням.

Основна вимога до цього виду ПЗ – забезпечення всіх умов для проведення екстреного гасіння, а саме – подачу води до місця займання із заданою витратою та робочим тиском.

 

()