Углекислотные  огнетушители

Вуглекислотні вогнегасники

Вогнегасники СО2 (вуглекислотні) призначені для гасіння загорянь різних речовин, горіння яких не може відбуватися без доступу повітря, загорянь на електрифікованому залізничному та міському транспорті, на електроустановках, на електроустановках, на до 1000 В.

 

 

Зріджений вуглекислий газ, що знаходиться в балоні під тиском, при витісненні переходить у твердий стан (снігоподібний), охолоджує речовину, що горить. Збільшений в обсязі до 500 разів діоксид вуглецю має температуру -72°С, витісняє кисень із зони займання, тим самим припиняючи реакцію горіння. При використанні вуглекислотних вогнегасників речовина, що гасить, випаровується безслідно, не залишає забруднень, не завдає шкоди у вигляді псування обладнання в приміщенні.

При використанні виникає небезпека обмороження ділянок тіла при попаданні на шкіру.

 

 

Технічна характеристика вуглекислотних вогнегасників

Найменування показникаВВК-1,4 (ОУ-2)ВВК-2(ОУ-3)ВВК-3,5(ОУ-5)
Місткість корпусу, л235
Маса вогнегасної речовини, кг1,423,5
Вогнегасна здатність щодо гасіння модельного вогнища пожежі класу В13В13В21В
Робочий тиск у корпусі вогнегасника (розрахунковий) при температурі 500С, МПа151515
Габаритні розміри, мм, не більше 
Ширіна350350400
Висота455570580
Виліт125125220
Призначений термін служби, років101010

Технічні та експлуатаційні особливості вуглекислотних вогнегасників

Вуглекислотні вогнегасники являють собою пристрої з діоксидом вуглецю як вогнегасну субстанцію. Сьогодні у продажу є модифікації ОУ пересувного та переносного типу.

Відповідно до вимог ГОСТу вогнегасник вуглекислотний використовується для гасіння спалахів легкозаймистих та рідких складів. Крім того, він пристосований для ліквідації пожеж на електроустановках під напругою до 1 тис. вольт.

Технічні характеристики та конструктивні особливості вуглекислотних вогнегасників визначають їхню велику сферу експлуатації в температурному діапазоні від +50 до −20 градусів. Такі пристрої можуть бути використані всередині різних приміщень (промпідприємств, хімлабораторій), а також:

  •     об'єктах цивільного типу (дитячі сади, школи, бібліотеки, музеї, архіви);
  •     автотранспорті та залізничних поїздах;
  •     електричні установки (у тому числі обчислювальне обладнання).

Допускається монтаж вуглекислотного вогнегасника в електрощити, пожежні шафи, підставки та тумби.

Важливі поради щодо експлуатації

Вуглекислотний вогнегасник, який можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині, легко фіксується на висоті до 1,5 метрів за допомогою кронштейна.

Важливо враховувати, що цей пристрій не призначений для гасіння сплавів алюмінію, магнію, натрію та калію. Не можна гасити ним людину, охоплену полум'ям, тому що при попаданні на шкірні покриви двоокис вуглецю спровокує сильне обмороження.

Цей вид гасника виявляє високу ефективність при боротьбі з вогнем у початковій стадії загоряння. Його використання також пов'язане з виникненням гострої потреби об'ємного гасіння території об'єкта «чистими» вогнегасними складами, щоб не зашкодити матеріальним цінностям. Після експлуатації двоокис вуглецю повністю випаровується, не залишаючи жодних слідів.

()